Dr hab. Oksana Voytyuk, prof. UwB

Wydział Stosunków Międzynarodowych

Dyscyplina / subdyscyplina
stosunki międzynarodowe; międzynarodowe studia nad bezpieczeństwem

ZAINTERESOWANIA NAUKOWE

• bezpieczeństwo energetyczne
  • Ukraina oraz kwestie Tatarów Krymskich
  • Algieria – polityka, gospodarka, społeczeństwo
  • zrównoważony rozwój oraz kwestia smart-cities

NAJWAŻNIEJSZE PUBLIKACJE

• Voytyuk, Tatarzy Krymscy. Sytuacja narodu w warunkach zmieniających się państwowości, Wydawnictwo: Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy, Białystok 2018, 527 s.
  • Voytyuk, Potencjał energetyczny państw Unii Europejskiej, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, 2012, 456 s.
  • The main scenarios for the diversification of natural gas supplies from Algeria to EU and their future, “African Studies Quarterly”, Volume 22, Issue 1, 2023, pp. 22-40.
  • Koncepcja „smart university” w kontekście projektowania uniwersalnego na przykładzie UwB [w:] Projektowanie uniwersalne w przestrzeni uniwersyteckiej – idee, możliwości, dobre praktyki, red. nauk. Marta M. Perkowska, Tomasz Bajkowski, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, Białystok 2022, s. 135-149.
  • Internal Migrations from Crimea and Donbass after 2014 as Conflict-Triggering Factors in the Regions of Ukraine, “Athenaeum, Polish political science Studies”, vol. 67(3)/2020, pp. 154–173.

ADRES MAILOWY

oksana.voytyuk@uwb.edu.pl

Logotyp Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Projekt "Co ja tu robię?" dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".
Nr projektu: SONP/SP/549046/2022, kwota dofinansowania: 53 570 zł, koszt całkowity projektu: 59 570 zł.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.